Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Podzimní odpoledne ve znamení Dožínek

Nejen česko-polský hudební program na podiu, ale i bohatý program pro děti a množství ukázek nabídly návštěvníkům letošní Dožínky v Hrádku nad Nisou.

Zemědělci, zahrádkáři, rybáři i chovatelé, včelař, kovář, bylinkářka a muzeum másla, ti všichni předváděli to, čemu se věnují a svůj program doplnily i o ochutnávky svých produktů a předvedením ukázku svých chovatelských a pěstitelských úspěchů.

Kdo chtěl, mohl ochutnat chleba s pravým domácím máslem, zkusit porovnat chuť různých druhů medu i čerstvé ryby. Pozorovat kováře při práci, poučit se, k čemu je dobrá která bylina a obdivovat i ochutnat produkty místních zahrádkářů nebo se zúčastnit závodů v pití mléka.

Děti asi nejvíc zaujala živá zvířata od místních chovatelů a zemědělců a měly také možnost zkusit svou zručnost při vyrábění větrníků a navlékání korálků.

Celé odpoledne doprovázel česko.polský hudební program na podiu. Címbálovka, polské lidové písně i country tak přispěly k dobré náladě všech návštěvníků.

Toto setkání proběhlo v rámci projektu „Minulost a budoucnost regionu Trojzemí" který je podpořen z FMP CZ-PL Euroregionu Nisa a na jeho přípravě se podílel Svazek měst Malý trojúhelník ve spolupráci Bránou Trojzemí z Hrádku nad Nisou.

 

H. Zimmermannová – sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník, hedvika.z@eurnet.cz

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design