Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Lidová slavnost na Trojzemí přilákala stovky návštěvníků ze všech tří zemí regionu Trojzemí

I přes původní nepříznivou předpověď počasí se v den slavnosti Společnou cestou 21. 4. 2012 sešlo na Bodu Trojzemí přes 2000 lidí, aby si společně připomenuli rozšíření Evropské unie v roce 2004, kdy se právě na tomto místě konala největší lidová slavnost k této příležitosti.

Pestrobarevný program výtvarných dílniček i soutěží pro děti. Hornická kapela z dolů Turow, popová hudba i country rámovaly příjemnou atmosféru tohoto jarního odpoledne.

Vyvrcholením bylo zapálením ohňů na všech třech stranách hranice a ohňostroj, který má zde nad korunami starých stromů a hladinou Nisy zcela nezaměnitelnou atmosféru do které návštěvníky uvedly rytmické tóny bubnů v Trojzemí velmi oblíbené studentské hudební skupiny ARIES.

Toto setkání proběhne v rámci projektu „Minulost a budoucnost regionu Trojzemí“ který je podpořen z FMP CZ-PL Euroregionu Nisa a na jeho přípravě se podílela všechna tři města Svazku měst Malý trojúhelník. Velký dík patří všem organizátorům a pomocníkům a především paní Janě Farské z hrádecké „Brány Trojzemí“, která měla lví podíl na organizační přípravě a hladkém průběhu celé akce.

H. Zimmermannová

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design