Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Společnou cestou

21.4.2012 – 16:00 hodin Bod Trojzemí
Lidová slavnost na Bodu Trojzemí nabízí již tradičně bohatý kulturní program ze všech tří zemí i velkolepý ohňostroj.

Již po deváté se letos sejdou na bodu Trojzemí obyvatele z Čech, Polska a Německa, aby si lidovou veselicí připomněli rozšíření EU v roce 2004.

Již tradičně je připraven bohatý kulturní program umělců ze všech tří zemí a soutěže pro děti. Dechovka, popová hudba i country naplní odpoledne i večer, který vyvrcholí zapálením ohňů na všech třech stranách hranice (19:30) a velkolepý ohňostroj ve 21:00 uvede již všem dobře známá rytmická skupina ARIES.

Ke každé lidové veselici patří i občerstvení a nechte se překvapit, zda letošní poselství ponesou k nebi balónky nebo poštovní holuby.

Toto setkání proběhne v rámci projektu „Minulost a budoucnost regionu Trojzemí“ který je podpořen z FMP CZ-PL Euroregionu Nisa.

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design