Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Svazek měst bude mít svůj stolní kalendář na rok 2013

V rámci společného projektu „Minulost a budoucnost v regionu Trojzemí" vznikne kalendář s fotografiemi ze života v Malém trojúhelníku.

Svazek měst se má čím pochlubit a tak se rozhodl prezentovat svou činnost na 52 fotografiích v podobě stolního kalendáře na rok 2013.

Najdete v něm nejen fotografie z velkých společných akcí Svazku měst Malý trojúhelník, ale i záběry z přeshraniční činnosti některých spolků a také hasičských sborů působících na území našich měst a také zajímavé záběry z regionu Trojzemí.

Avšak nejen fotografie, ale i termíny společných akcí jako jsou například „Slavnosti Trojzemí“ nebo významné události v jednotlivých městech, na které chtějí města pozvat přeshraniční hosty.
Budou zde zaznamenány i státní svátky a dny volna v jednotlivých zemích Trojzemí, což jistě napomůže při plánování společných akcí nebo návštěvě sousedního města.

Tento projekt byl podpořen v rámci „Fondu malých projektů ERN“ Cíl 3 Česko-Polsko a je realizován od října 2011 do září 2012 v rámci projektu „Minulost a budoucnost regionu Trojzemí“.

H. Zimmermannová

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design