Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Historický průvod byl vrcholem letošních slavností

Každoroční Slavnosti Trojzemí se letos konaly v Žitavě během druhého červencového víkendu.

Pro obyvatele měst Malého trojúhelníku byl opět přichystán pestrý program. V sobotu se v něm prezentovaly i organizace z Hrádku nad Nisou. Své stánky zde měli například senioři a Brána Trojzemí.

Součástí Slavností Trojzemí byly letos také žitavské městské slavnosti. Vrcholem se stal nedělní průvod, trvající téměř dvě hodiny. Po žitavském okruhu procházely stovky lidí a projížděly desítky vozů, upomínajících na události z historie města, dnešní život v Žitavě a také partnerství se sousedními městy.

V jednom z prvních kočárů seděl český král Přemysl Otakar II., zakladatel Žitavy, následován družinou, spatřit bylo možné české exulanty prchající do Žitavy po Bílé hoře. Účast v průvodu přijal i starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta. Čekalo jej přitom zpestření, protože zapůjčený historický vůz vypověděl službu a tak nezbývalo, než jej po více než polovinu okruhu tlačit.

Při letošních Slavnostech byla také vyhodnocena fotografická soutěž Život v Trojzemí. Fotografie jsou do konce srpna vystaveny na žitavské radnici.

Vít Štrupl

 

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design