Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Společnou cestu si připomněly stovky lidí

Společná léta v Evropské unii, roky spolupráce mezi městy Malého trojúhelníku, společný život lidí v Trojzemí, to jsou důvody k pořádání lidové slavnosti Společnou cestou, která se letos již po šesté konala v místech, kde se tři země symbolicky spojují.

Slunečné počasí přilákalo na Trojzemí stovky lidí. Na pochod Trojzemím se jich vydala jen hrstka, ale plocha před pódiem se vyprázdnila až po vystoupení liberecké skupiny Aries, která se stala hvězdou slavnosti.

Program, jehož součástí bylo plnění jedenácti úkolů pro dětské účastníky a vystoupení hudebních souborů z Trojzemí, připravovali společně zástupci všech tří měst Malého trojúhelníku.

Po úvodním ceremoniálu, kterého se kromě představitelů měst zúčastnil také hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler a předseda české části Euroregionu Nisa Petr Skokan, byl na polském území vysazen strom Paměti – nový dub je připomínkou obětí leteckého neštěstí ve Smolensku. Ztemnělá noční obloha se stala jevištěm závěrečného ohňostroje. Poslední slovo tentokrát patřilo již zmíněné skupině Aries, jejíž členové na bubny, bubínky, metalofony, xylofony a další rytmické nástroje netradičně interpretují své i klasické skladby.
Vít Štrupl

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design