Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Pět let poté

Společný program, připravený obyvateli tří příhraničních měst, přilákal letos na Bod Trojzemí rekordní množství lidí.

Po turistickém pochodu a oficiálním zahájení, na kterém nikdy nechybí hrádecké mažoretky s doprovodem polské hornické kapely z Turrówa, následoval česko – polsko –německý hudební program doplněný zábavou pro děti.

Pět let už uplynulo od chvíle, kdy se Česká republika stala členem Evropské unie a právě v těchto místech proběhla jedna z největších oslav. Program Společnou cestou připomíná tento historický okamžik. Jeho vrcholem byl i letos velký ohňostroj, jehož efekt byl vystupňován vystoupením rytmické hudební skupiny Aries z Liberce.

Všechny tři země spojily mosty. Škoda, že Nebeský most přes řeku Nisu nemůže být z technických důvodů otevřen trvale. A na stavbu nového mostu, spojujícího všechny tři země, si zatím musíme počkat. Připravuje se zpracování dokumentace pro stavební povolení. Povolení bude následně potřeba získat nejen ve všech třech zemích, ale jeho součástí bude i schválení stavby správci toku Nisy. Je proto těžké odhadnout, kdy by mohla započít vlastní stavba, ale každopádně je jedním z prioritních cílů svazku měst Malý trojúhelník.
Vít Štrupl

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design