Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Společnou cestou

Počtvrté se na Bodu Trojzemí setkali na konci dubna lidé ze třech zemí, aby oslavili dlouhotrvající „společnou cestu“, která byla stvrzena v roce 2004 společnými oslavami rozšíření Evropské unie.

Program vytvořený účinkujícími z Polska, Německa i Čech, doplněný nabídkou aktivit pro děti, přilákal na Bod Trojzemí rekordní počet lidí. Jeho vrcholem byly ohně na všech třech stranách hranice a závěrečný velkolepý ohňostroj.

Poprvé po šedesáti letech byl otevřen Nebeský most spojující německý a polský břeh Nisy. Jeho havarijní stav bohužel nedovoluje trvalé otevření. Nicméně probíhají projekční práce pro kruhový most v místě trojmezí, který chtějí města Malého trojúhelníka stavět z podporou Evropské unie. Žádost o dotaci chtějí podat na konci roku.

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design