Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Dobrovolníci z Trojzemí.

Nejdříve společně pomáhali jako dobrovolníci při organizaci Mistrovství Evropy seniorů v lehké atletice a teď měli možnost svou spolupráci vyhodnotit a zavzpomínat.

Od pátku do soboty proběhl workshop „Spolupráce a zapojení dobrovolníků při pořádání přeshraničních akcí ", který byl realizován v rámci česko-německého projektu „ Trojzemí - region sportu", který byl podpořen z Evropské unie v rámci programu Cíl 3 z Fondu malých projektů prostřednictvím Euroregionu Nisa.

V prostorách penzionu Česká hospoda v Heřmanicích v Podještědí měli účastníci z Čech a Německa možnost výměny zkušeností a především zhodnocení společně organizované akce EVACS 2012.

Společné ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy seniorů v lehké atletice 2012 a hodnocení přípravy a realizace z hlediska organizátorů a dobrovolníků, kteří se akce zúčastnili a mohly tak zdůraznit plusy, nedostatky, vzájemnou komunikaci, i vyslovit doporučení do budoucna dopadlo velmi dobře.

Účastníci workshopu měli také možnost shlédnout film o sportovištích v regionu, fotografie z mistrovství i prezentaci, která mino jiné ukázala i hospodářský a sociální přínos akce pro region, který dopadl velmi pozitivně.

Obyvatelé Hrádku i Jablonce nad Nisou a Žitavy se shodli, že se příští obdobné akce znovu zúčastní.

Zpracovala ThMgr. Hedvika Zimmermannová
hedvika.z@eurnet.cz, 723 255 696

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design