Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

20. dubna - Lidová slavnost na Bodu Trozemí a Den bezpečnosti

Lidová slavnost na Bodu Trojzemí nabízí již tradičně bohatý kulturní program ze všech tří zemí i velkolepý ohňostroj. Den bezpečnosti v rekreačním areálu Kristýna, školení první pomoci a jednání členů projektové skupiny Bezpečnost v Trojzemí se zástupci hasičských sborů na česko-polské hranici – to vše připravují zástupci Svazku měst Malý trojúhelník do posledních 10 dnů měsíce dubna.

Den bezpečnosti s velkolepou přehlídkou hasičské, policejní, celní a záchranářské techniky ze tří zemí, doplněné historickými vozidly, pro vás připravuje město Hrádek nad Nisou se svými partnery městem Bogatynou a Žitavou a zástupci hasičských, celních, policejních složek ze tří zemí v rámci projektu „Bezpečnost v Trojzemí"

Tato akce proběhne v sobotu 20. dubna 2013 v rekreačním areálu Kristýna - sever.

Pro návštěvníky je připraven regionální doprovodný kulturní program ze tří zemí a nechybí ani stánky s vyráběním a soutěžemi pro děti a samozřejmě také s občerstvením.

Na místě se budou prezentovat i záchranáři zastoupeni Červeným křížem z Liberce a své exponáty předvede Muzeum historických vojenských vozidel z Hrádku nad Nisou.

Celý den je zarámován každoroční akcí Společnou cestou, v rámci které se již po 9 setkají starostové a obyvatelé tří zemí ve 14 hodin u pomníku na polské straně Bodu Trojzemí a odtud se také vydá cyklojízda směrem na Kristýnu, kde bude v 15:00 zahájena přehlídka techniky a v 16:00 hodin program na podiu a pro děti.

Večer se mohou všichni těšit na ohňovou show na pláži a ohňostroj nad jezerem.

------------------------------------------------------

V rámci projektu se můžete zúčastnit i školení základů první pomoci pro veřejnost, které proběhne v úterý 24. 4. 2013 od 16:00 hodin v multifunkčním sále Brány Trojzemí v Hrádku nad Nisou.

Bližší informace vám poskytne: Hedvika Zimmermannová
sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník
hedvika.z@eurnet.cz, +420723255696

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design