Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Jana, Jan a Johannes představují svá města

Komiks, který vás zavede do měst Svazku měst „Malý trojúhelník“ (soutěž) Prezentace a uvedení do komiksu: 26.09.2012, 10 hodin, radnice v Žitavě, Ratssaal

Děti milují komiksy a počítačové hry, a proto jsme je propojili a vytvořili interaktivní komiks, který představí města Svazku měst “Malý trojúhelník” Bogatynia, Hrádek nad Nisou a Žitava. Jana z Bogatyně, Jan z Hrádku a Johannes ze Žitavy se vydají na bodu Trojzemí na dobrodružnou cestu a potká je 16 zastávek, kde musí odpovědět na zajímavé otázky. Odpovědi nelze ale nalézt pouze u počítače. Stejně jako se děti v komiksu pohybují mezi jednotlivými zastávkami, tak se vypraví účastníci hry k jednotlivým místům, aby zjistili, která z navržených odpovědí je ta správná.

Hry se mohou zúčastnit žáci od 6 do 18 let z celého regionu, nejen tedy z měst Svazku měst. Na začátku hry na: http://kleines-dreieck.eu/game (od 24.9.2012) se nejdříve zvolí jazyk (D/PL/CZ) a pak následuje podrobný popis hry. Účast je možná do 15. prosince. Poté se vyhodnotí všechny zaslané odpovědi. Vyhlášení vítězů proběhne v rámci novoročního setkání dětí z Euroregionu Nisa v lednu 2013.

Prezentace a představení pravidel komiksové hry proběhne ve středu, 26.09.2012, v 10:00 hodin na radnici v Žitavě v Ratssaal. Srdečně tímto zveme všechny zájemce.

Těšíme se na velký zájem o hru a zůstáváme s přátelským pozdravem

Michaela Vanicek, E-Mail: m.vanicek@zittau.de

Stadtverwaltung Zittau
Internationale Zusammenarbeit
Markt 1
02763 Zittau


HTML button:
<a href="http://kleines-dreieck.eu/game" target="_blank" title="Adventure GAME">
<img src="http://kleines-dreieck.eu/foto/game_button.jpg" alt="Adventure GAME"></a>

Download poster (PDF, A3, CMYK, 8 MB)publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design