Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Nad Bodem Trojzemí opět zavlály vlajky

Opakované krádeže stožárů vlajek na Trojzemí přiměly města, aby zde vlajky vyvěšovala pouze v době slavností. Protože si však toto jedinečné místo zaslouží takovéto ztvárnění, nalezly města řešení a doufají, že plastové stožáry zabrání „sběračům kovů“ jejich odcizení.

Čtyři vlajky třepetající se ve větru, patřily v posledních letech ke koloritu Bodu Trojzemí a zdůrazňovaly tak jedinečný charakter tohoto místa. Poté, co město Hrádek přišlo o druhý stožár s českou vlajkou a i Bogatyni a Žitavu postihl stejný osud, umísťovaly se sem tyto stožáry pouze během slavností.

Starostové toto však viděli jenom jako provizorní řešení a tak na řídící skupině Svazku měst Malý trojúhelník Bogatynia-Hrádek nad Nisou-Zittau“ rozhodli o zakoupení nových stožárů – tentokrát plastových – které byly financovány ze společného rozpočtu Svazku měst.

Uvidíme, zda toto řešení bylo dostačující. V rámci prevence budou Bod Trojzemí hlídat v nepravidelných intervalech i foto-pasti. Pohled na stožáry s vlajkami tak jistě potěší nejen turisty, ale i místní obyvatele, pro které se toto místo stalo častým cílem jejich procházek.

Zpracovala ThMgr. Hedvika Zimmermannová – Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník, hedvika.z@eurnet.cz

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design