Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

»Hry zemí« v divadle GHT Zittau od 30. května do 3. června 2012

To, co bylo v roce 2011 ještě »Německo-polskými dny divadla« to se dál rozvinulo do podoby mezinárodní slavnosti tedy to »Hry zemí«. Konkrétně to znamená: čtyři hostující představení s hosty z Čech a Polska.

Hned na zahájení 30. května (19.30 hodin) přijde na řadu klasik v podání divadla z Liberce: Shakespearovo »Zkrocení zlé ženy«. Zahrané s neuvěřitelným humorem, kdy se jedná o boj Ringena Petruchiose o přízeň Kateřiny. Oba dva, ona a on, bojují komunikativními zbraněmi svého pohlaví o lásku. Liberecké podání má to, co Shakespeare musí mít: komické momenty vedle těch tragických, diferencované ztvárnění postav včetně „hry ve hře“, která zpochybňuje vlastní vnímání a jeho požadavkem na „správnost“.

V »Medee« v podání divadla ze Zielone Góry (31. května) se děj točí okolo velkého hněvu ženy, která je opuštěna svým mužem Jasonem, pro kterého obětovala zemi i rodinu. Mametova »Oleanna« z divadla v Jeleni Góře (3. června) se naproti tomu odehrává ve vysokoškolském prostředí: uznávaný profesor zdánlivě využívá svou mocenskou pozici, aby zaútočil na studentku. Tato uspořádá na tohoto vysokoškolského učitele lov a veřejně ho poníží, protože se jí podaří ovlivnit veřejné mínění ve svůj prospěch. Odehrálo se něco takového někdy v Žitavě?
A k tomu přichází v sobotu odpoledne (2. června od 15 hodin) velká dětská slavnost s dětským cirkusem »Krokodýl Krokodolíny« z Čech – opožděný dárek ke dni dětí pro divadelní dorost. A mimochodem: tento malý festival ze tří zemí dává dohromady i vybrané inscenace z domácí scény.

Kdo nemluví polsky nebo česky, nemusí mít strach, všechny inscenace budou tlumočeny přiměřeným způsobem. To se týká i vlastních inscenací, pro které budou připraveny překlady do polštiny a češtiny, takže ideální jazyková výuka. Zahájen bude tento festival ze tří zemí 30. května (v 18 hodin) s krátkým představením nového divadelního projektu »J-O-S«.

Sekretariát Svazku měst
[info] www.g-h-t.de
[Theaterkasse] 0049-3583-770536; service@g-h-t.de

publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design