Novinky

Služebnice, panovnice reformátorky
Diskusní večer žen přinesl nejen bohatý program ale i prostor pro výměnu zkušeností. Přes 50 účastníků z Čech, Německa i Polska tak mohlo prožít nevšední večer na hradě Grabštejn.
Společně silní – Vyšla přeshraniční hospodářská brožura Zittau – Bogatynia – Hrádek n.N.
Svazek měst „Malý trojúhelník“ bude v budoucnu společně propagovat přeshraniční hospodářský prostor.
Scratch - Workshop k tématu hudební péče v oblasti Trojmezí 2013
„Zpívání spojuje“. O tom se můžeme přesvědčit při dvou koncertech, kterých se jako účinkující může zúčastnit každý, kdo se zajímají o hudbu, tedy zejména všichni aktivní zpěváci oblasti Euroregionu.
Sportovní možnosti pro lidi s handicapem
Workshop s životním příběhem maratonce na vozíčku nebo zkušenosti žen z klubu Amazonek nám pomohl otevřít oči a překonat bariéry našich představ.
 

Společné akce

Postupně přidávané zprávy z jednotlivých společných akcí.

Historický průvod byl vrcholem letošních slavností

Každoroční Slavnosti Trojzemí se letos konaly v Žitavě během druhého červencového víkendu.

Společnou cestu oslavily stovky lidí

V sobotu 14. května se již poosmé sešli obyvatelé z Trojzemí v místě, kde se setkávají hranice České republiky, Polska a Německa. V roce 2004 zde proběhla velká oslava rozšíření Evropské unie.

Oslavám vévodila voda

Oslavy Trojzemí, které letos pořádal Hrádek nad Nisou, se musely vzhledem k rekonstrukci středu města konat na Krisýně. To ale dalo pořadatelům možnost využít pro tradiční soupeření týmů měst prostředí rekreačního areálu včetně vodní hladiny.

Společnou cestu si připomněly stovky lidí

Společná léta v Evropské unii, roky spolupráce mezi městy Malého trojúhelníku, společný život lidí v Trojzemí, to jsou důvody k pořádání lidové slavnosti Společnou cestou, která se letos již po šesté konala v místech, kde se tři země symbolicky spojují.

Žijme spolu, nejen vedle sebe

První říjnový víkend patří již osm let Evropské pouti. Pořádají ji společně města Malého trojúhelníku a obyvatelé Oldřichova a Kopaczówa.

Pět let poté

Společný program, připravený obyvateli tří příhraničních měst, přilákal letos na Bod Trojzemí rekordní množství lidí.

Tak trochu jiná pouť

Žádné pouťové atrakce, žádné hvězdy na pódiu ani množství stánků. Přesto na Evropskou pouť do Oldřichova – Kopaczówa přichází každý rok pár set lidí, možná rok od roku více. Setkání obyvatel obou obcí, současných i těch dávných, se letos konalo již po sedmé.

Oslavy Trojzemí v Žitavě

Žitavští hostitelé letošních Oslav Trojzemí spojili do jednoho termínu tři tradiční akce: kromě svátku měst Malého trojúhelníka také městské slavnosti a Festival vzdělávání.

Společnou cestou

Počtvrté se na Bodu Trojzemí setkali na konci dubna lidé ze třech zemí, aby oslavili dlouhotrvající „společnou cestu“, která byla stvrzena v roce 2004 společnými oslavami rozšíření Evropské unie.
publicita
Gemeinsame Geschäftsstelle des Städtaverbundes „ Kleines Dreieck“
Společný sekretariát Svazku měst Malý trojúhelník | Ziel/Cíl 3 CZ-D 100011677
Malý trojúhelník © 2010-2011 | design